Czy warto inwestować w ocieplenia budynków Bielsko-Biała?

Czy warto inwestować w ocieplenia budynków Bielsko-Biała

Czy warto inwestować w ocieplenia budynków Bielsko-Biała?

Coraz częściej ocieplamy swoje domy. Kierują nami nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Odpowiednio dobrana izolacja pozwala zaoszczędzić koszty ponoszone na ogrzewanie. Ponadto latem w domu jest chłodniej. Dzisiaj podpowiadamy, dlaczego warto wybrać ocieplenia budynków Bielsko-Biała.

Dlaczego warto zdecydować się na ocieplenia budynków Bielsko-Biała?

Około 1/3 budynków w Polsce nie ma żadnego ocieplenia. Większość właścicieli takich nieruchomości deklaruje, że chce to zmienić. Często jednak ograniczeniem są koszty. Pewnym wsparciem mogą być rządowe dotacje. Pomagają one wielu rodzinom urzeczywistnić marzenie o ciepłym domu.

Jeżeli ściany są niezaizolowane, ucieka przez nie ok. 20-25 proc. ciepła. W przypadku dachu jest to 30% ciepła. Natomiast podłogi – 10-15 proc. Pewnym problemem są nieszczelne okna i drzwi. Tutaj straty wynoszą ok. 10-20 proc. Pozostałe ok. 15 proc. to utrata ciepła przez wentylację i kominy.

Współczynnik przenikania ciepła U ścian zewnętrznych nie może przekraczać 0,23 W/(m2·K). W starszych budynkach jest nawet 4-5 razy większe. Wraz z ociepleniem budynku straty ciepła maleją.

Dofinansowanie na ocieplenie – ile można uzyskać?

W 2018 roku ruszył program „Czyste Powietrze”. Ma on być realizowany przez 10 lat. W jego ramach można uzyskać wsparcie na termomodernizację domu oraz wymianę pieca. Kwota wsparcia wynosi do 69 tys. złotych.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button