Profesjonalna termoizolacja budynku – na czym polega?
W naszym klimacie ocieplenie domu to konieczność. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekać zimą. Latem zaś w środku mieszkania będzie przyjemnie chłodno. Termoizolacja budynku najczęściej wykonywana jest za pomocą styropianu, wełny mineralnej lub pianki. Te metody jednak nie są idealne. Innowacyjne izolacje cienkowarstwowe sprawdzą się znacznie lepiej.
Ten rodzaj ocieplenia z roku na rok cieszy się większą popularnością wśród klientów. Stosuje się go nie tylko tam, gdzie tradycyjne metody izolacji nie dają rady. Z powodzeniem może zastąpić styropian, piankę czy wełnę. Dziś na naszym blogu o takiej termoizolacji budynku powiemy więcej.
Termoizolacja budynku za pomocą powłok — jak to działa?
To bardzo nowoczesna metoda, która opiera się wpływie mikrosfer polimerowych. Odpowiednio dobrane żywice, wypełniacze, materiały refleksyjne oraz termoizolacyjne pozwalają na stworzenie swoistych „pułapek”, za pomocą których promienie światła są odbijane i przechwytywane bez straty energii. Termoizolacja budynku w technologii cienkowarstwowej jest bardzo ekologiczna.
Zalety cienkowarstwowej termoizolacji budynku
Zastosowanie tej innowacyjnej metody ocieplenia przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim gwarantuje doskonałą izolację, nie tylko termiczną, ale i akustyczną. Powłoki cienkowarstwowe chronią przed rozwojem grzybów, bakterii czy pleśni. Są w pełni bezpieczne dla ludzi oraz dla środowiska naturalnego. Z termoizolacji cienkowarstwowej można korzystać nawet w przypadku ociepleń budynków zabytkowych czy sakralnych. Powłoki termoizolacyjne można kłaść na różnych rodzajach tynku.
Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.