Jaki jest najlepszy materiał izolacyjny?

Bauter Bielsko - Jaki jest najlepszy materiał izolacyjny

Jaki jest najlepszy materiał izolacyjny?

Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego może być kluczowy. Chodzi przecież o zapewnienie komfortu termicznego naszego domu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów izolacyjnych, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Niemniej znalezienie „najlepszego” materiału izolacyjnego może zależeć od różnych czynników. Są to budżet, lokalne warunki klimatyczne, rodzaj konstrukcji oraz własne preferencje. Zatem – jaki jest najlepszy materiał izolacyjny?

Styropian jako materiał izolacyjny

Styropian, czyli spieniony polistyren, to jedna z najbardziej powszechnie stosowanych izolacji termicznych. Dostępny jest w różnych gęstościach i grubościach. Umożliwia zastosowanie go zarówno w warunkach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Styropian cechuje się dobrą izolacyjnością termiczną oraz niską przewodnością cieplną. Jest lekki, łatwy w obróbce i montażu. A to sprawia, że jest popularnym wyborem w budownictwie.

Dodatkowo styropian jest odporny na wilgoć i warunki atmosferyczne. Dzięki temu jest bardzo trwały.

Pianka czy wełna? Najlepszy materiał izolacyjny

Pianka poliuretanowa (PUR) to jeden z najskuteczniejszych materiałów izolacyjnych. Jest lekka, łatwa w instalacji i doskonale izoluje zarówno termicznie, jak i akustycznie.

Wełna mineralna, np. bazaltowa lub szklana jest popularnym materiałem izolacyjnym. Jest stosunkowo tania i skutecznie izoluje termicznie. Cechują ją odporność na wodę, ogień oraz trwałość.

Jaki jest najlepszy materiał izolacyjny? Izolacje cienkowarstwowe

Izolacje cienkowarstwowe, zwane także izolacjami termicznymi o niskim ciężarze właściwym to materiały o niewielkiej grubości. Za to wyróżnia je wysoka skuteczność izolacyjna. Opierają się na działaniu mikrosfer polimerowych.

Dzięki starannie dobranym żywicom, wypełniaczom oraz materiałom refleksyjnym i termoizolacyjnym tworzą „pułapki”. Te skutecznie odbijają i przechwytują promienie światła. To minimalizuje straty energii. Ten zaawansowany system powłok termoizolacyjnych gwarantuje równomierne rozchodzenie się ciepła. Daje też kompletną ochronę przed rozwojem pleśni, bakterii i grzybów.

Produkty do izolacji cienkowarstwowej są wszechstronne. Mogą być stosowane przy ocieplaniu różnego rodzaju budynków i poddaszy. I to na praktycznie każdym typie fasad, elewacji oraz dachów.

Korzysta się z nich w miejscach, w których tradycyjne metody ocieplania zawodzą. Mogą to być kamienice, budynki sakralne czy obiekty zabytkowe. Dodatkowo izolacja cienkowarstwowa skutecznie zapobiega powstawaniu mikropęknięć.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button