Kiedy ocieplać budynek?

Kiedy ocieplać budynek?

Kiedy ocieplać budynek?

Ocieplenie domu w naszych warunkach klimatycznych to konieczność. Nie możemy podchodzić do tego, jak do opcji. Jeśli budujesz lub remontujesz, izolacja powinna być jednym z kolejnych etapów. Dzięki temu w mieszkaniu zimą będzie ciepło. Latem z kolei można liczyć na niższe temperatury. Zastanawiasz się, jednak kiedy ocieplać budynek? Podpowiemy Ci, jaka pora będzie najlepsza.

Ocieplanie budynku jest bardzo ważne pod kątem utrzymania odpowiedniej temperatury i komfortu wewnątrz. Wpływa również na oszczędności energii i ogólnie niższe koszty eksploatacji. Obecnie możemy stosować izolację termiczną nawet w przypadku starszych domów, kamienic. Nowoczesne metody ocieplenia pozwalają na termoizolację nawet tam, gdzie do tej pory to było niemożliwe.

Kiedy ocieplać budynek?

Do ocieplenia budynku można zabrać się zaraz, gdy osiągniemy stan surowy zamknięty. Najlepszą porą na ocieplenie domu jest wiosna lub lato. Ściany nie są wtedy przemarznięte. Najlepiej jednak unikać deszczowych dni. Izolacji nie warto robić też w upały. Woda wtedy szybko odparowuje. To z kolei sprawia, że ocieplenie może nie być efektywne. Najlepiej zakładać izolację, gdy temperatury powietrza wynoszą od 5 do 25 stopni Celsjusza.

Kiedy poczekać z ociepleniem domu?

Z racji śniegu i mrozu zima, a nawet późna jesień nie sprzyjają takim pracom. Specjaliści zalecają także, by nie zajmować się izolacją budynków, jeśli:

– niskie temperatury utrzymują się w dzień, ale też w nocy,
– utrzymują się opady deszczu,
– temperatury są zbyt wysokie.

Zatem — kiedy ocieplać budynek? Najlepiej zrobić to na wiosnę lub wczesną jesienią. Ryzykownie jest latem, jednak to wciąż możliwe.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button