Ile kosztuje elewacja i ocieplenie domu?

Ile kosztuje elewacja i ocieplenie domu?

Ile kosztuje elewacja i ocieplenie domu?

Elewacja i ocieplenie domu to jedna z ostatnich prac wykańczających dom na zewnątrz. Są jednak niezwykle ważne — dzięki nim nasze cztery kąty nabiorą właściwego wyglądu. Domy ociepla się najczęściej wełną mineralną lub styropianem. Do wykonania elewacji stosowane są tynki lub płytki. Sprawdzamy, ile kosztuje elewacja i ocieplenie domu.

Ile kosztuje ocieplenie domu?

Tak jak już wspomnieliśmy, budynek zazwyczaj ociepla się na dwa sposoby. Można to zrobić za pomocą styropianu. Jest też opcja użycia wełny mineralnej. Ta pierwsza metoda jest nieco tańsza. Jednak koszt ocieplenia domu styropianem zależy od kilku czynników. Ważne jest, na jaki rodzaj materiału się zdecydujemy.

Trzeba wziąć pod uwagę także, jaka powierzchnia jest do ocieplenia. Styropian o grubości 10-12 cm obecnie kosztuje około 20 złotych za metr kwadratowy. Do tego musimy doliczyć koszt zaprawy klejącej — około 800 – 1 000 zł. Zakup wełny mineralnej będzie droższy. Kosztuje on około 30 zł za metr kwadratowy.

Ile kosztuje elewacja domu?

Po ociepleniu budynku konieczne jest jego otynkowanie. Do wyboru mamy różnego rodzaju tynki — od mineralnych, przez akrylowe, silikatowe aż po silikonowe. Ich cena się waha. To koszt od 4 zł za metr kwadratowy w przypadku najtańszych. Nawet 15 zł kosztują najdroższe materiały. Ostatecznie ocieplenie i elewacja domu wyniesie tyle, ile materiału zostanie wybrane.

Zatem ile kosztuje elewacja i ocieplenie domu?

W przypadku domu, gdzie powierzchnia ścian wyniesie około 400 metrów kwadratowych ocieplenie i elewacja mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button