Ile kosztuje izolacja natryskowa?

Ile kosztuje izolacja natryskowa

Ile kosztuje izolacja natryskowa?

Ocieplenie mieszkania to kluczowa kwestia. Dotyczy to zarówno nowych domów, jak i tych remontowanych. W ostatnich latach najczęściej jako izolator wybierane były styropian lub wełna mineralna. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się pianki PUR. Sprawdzamy, ile kosztuje izolacja natryskowa.

Tego rodzaju ocieplenie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Piankę nakłada się szybko, za pomocą specjalnego pistoletu. Jest to mniej czasochłonne niż ocieplanie domu styropianem lub wełną. Poza tym z pianką można dotrzeć w najmniej dostępne miejsca. Dzięki temu ten rodzaj izolacji jest o wiele bardziej efektywny.

Ile kosztuje izolacja natryskowa? Ceny na 2023 rok

W zasadzie to zależy od wielu czynników. Znaczenie ma grubość ocieplenia. Im grubsza będzie warstwa izolatora, tym wyższy koszt jej położenia. Zwykle za 1 m2 ocieplenia pianką płaci się od 50 zł do 100 zł. Ostateczna cena będzie też zależeć od tego, na jakiej powierzchni kładzie się piankę PUR. Wielkość domu, a także konieczność ocieplenia poddasza czy piwnicy będzie wpływać na to, ile kosztuje izolacja natryskowa.

Dodatkowe koszty izolacji natryskowej. Za co jeszcze trzeba zapłacić?

Oprócz zakupienia pianki koniecznie jest przygotowanie środków na realizację ocieplenia. To, ile będzie kosztować izolacja natryskowa, zależy od wielu kwestii. Zwykle jednak ekipy remontowe liczą sobie od 30 do 40 zł. To kwota za położenie m2 pianki PUR.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button