Ile kosztuje materiał na ocieplenie domu?

Ile kosztuje materiał na ocieplenie domu?

Ile kosztuje materiał na ocieplenie domu?

Ocieplony dom daje zdecydowanie większy komfort mieszkania. Zimą ciepło nie ucieka, a latem budynek nie nagrzewa się. Termoizolacja zapobiega też powstawaniu grzybów i pleśni. To zatem racjonalne rozwiązanie w przypadku każdego mieszkania, niezależnie od jego wielkości. Podpowiadamy, ile kosztuje materiał na ocieplenie domu.

Nie należy jednak spodziewać się szczegółowych wyliczeń. Ostateczna cena zależy bowiem od wielu czynników. Wpływ ma to, jaki materiał się wybierze. Znaczenie ma też powierzchnia budynku czy dodatkowe środki stosowane przy wykonywaniu ocieplenia domu.

Ile kosztuje materiał na ocieplenie domu styropianem?

Izolacja wykonywana za pomocą styropianu lub wełny mineralnej to najczęściej wybierane rozwiązanie. Metr kwadratowy dobrej jakości białego styropianu kosztuje około 20 złotych za metr kwadratowy. Do tego należy doliczyć zakup zaprawy klejącej. To około 1 000 zł przy ociepleniu budynku o powierzchni 150 metrów kwadratowych.

Koniecznie należy też zakupić siatkę z włókna szklanego oraz specjalny klej. To przy przyjętej przez nas wielkości budynku kwota w wysokości około 1 500 zł. Na cenę ocieplenia wpływa też wybór tynku zewnętrznego. Cena może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ostatecznie wykonanie izolacji styropianem może kosztować przy budynku 150-metrowym od 15 000 zł do 20 000 zł.

Ile kosztuje materiał na ocieplenie domu izolacją cienkowarstwową?

Nie wszędzie jednak ocieplenie tradycyjne jest możliwe. Tam, gdzie nie można użyć styropianu czy wełny mineralnej sprawdzi się izolacja cienkowarstwowa. Są to specjalne powłoki termiczne. Stosuje się je w ociepleniu fasad budynków mieszkalnych każdego typu.
Zatem ile kosztuje materiał na ocieplenie domu taką metodą? Cena waha się od około 50 zł do 100 zł. To koszt za 1 m2 ocieplenia pianką. Ostateczny koszt zależy jednak od powierzchni budynku ni grubości izolacji. Do tego należy doliczyć zakupu dodatkowych środków.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button