Ochrona termiczna dachu – dlaczego to takie ważne?

Ochrona termiczna dachu

Ochrona termiczna dachu – dlaczego to takie ważne?

Latem, gdy temperatury dochodzą do trzydziestu kilku stopni Celsjusza, temperatura powierzchni jest jeszcze wyższa. Dach wówczas może nagrzewać się nawet do 80 stopni. To bardzo niebezpieczne dla materiałów, z których jest wykonany. Ochrona termiczna dachu pomoże uniknąć szkód wyrządzonych przez wysoką temperaturę.

Do uszkodzeń materiałów dochodzi zwłaszcza przy różnicach temperatur. Przy nagłym ochłodzeniu po upalnym dniu czy gwałtownym deszczu łatwiej o korozję. Innowacyjne powłoki termiczne od firmy Bauter zabezpieczają przed przegrzaniem się dachu. To jednak nie jedyne ich właściwości.

Co zapewnia ochrona termiczna dachu?

Dzięki ochronie termicznej dachu tego typu można liczyć również na zabezpieczenie przed korozją i poprawę refleksyjności. Uszczelniają i wzmacniają materiały, z których wykonane jest pokrycie dachowe. Termoizolacyjne powłoki są w stanie również naprawiać drobne uszkodzenia.

Gdzie można stosować ochronę termiczną dachu od Bauter?

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii tego typu ochrona termiczna dachu gwarantuje wysoką efektywność. Powłoki od firmy Bauter można stosować zarówno na betonie, jak i tynku. Można je nakładać na gonty, dachówki, blachy, blachodachówki, membrany oraz papy.

Jak w praktyce działają takie zabezpieczenia?

Ochronę termiczną dachu zapewniają powłoki, które działają jako inhibitor rdzy. Dzięki temu udaje się skutecznie zastopować korozję stali. Tlenek żelaza zostaje przekształcony w fosforan żelaza. To z kolei sprawia, że pokrycie nie rdzewieje. Dach więc się nie niszczy, zachowuje wysoką jakość i estetyczny wygląd.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button