Jak zabezpieczyć dach przed nagrzewaniem?

jak zabezpieczyć dach przed nagrzewaniem

Jak zabezpieczyć dach przed nagrzewaniem?

Wysoka temperatura może stanowić zagrożenie dla pokryć dachowych. Naprzemienne działanie wysokich i niskich temperatur niszczy dachy. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, aby temu zapobiec. Dzisiaj odpowiadamy na pytanie: jak zabezpieczyć dach przed nagrzewaniem?

Jak zabezpieczyć dach przed nagrzewaniem? Poznaj skuteczny sposób

W dniach z wysokim nasłonecznieniem średnia temperatura powierzchni może wynosić 85-100°C. Gdy dojdzie do szybkiego ochłodzenia lub deszczu, pojawia się różnica temperatur. Może to prowadzić do uszkodzeń pokrycia dachowego.

Na szczęście można temu zapobiec. Dachy można chronić przed nadmiernym nagrzewaniem. Konieczne jest zastosowanie specjalnej powłoki. Jej głównym zadaniem jest odbijanie ciepła z promieniowania słonecznego.

Produkty tego typu nie obciążają dodatkowo dachów. Co istotne, stanowią bezspoinową hydroizolację powierzchni. Takie rozwiązanie zabezpiecza nie tylko przed promieniowaniem słonecznym. To również ochrona przed ogniem.

Zastosowanie powłoki odbijającej promieniowanie UV zwiększa wytrzymałość dachu. Ponadto sprawia, że wewnątrz budynku temperatura jest niższa nawet o 10°C. Osiągnięcie efektu jest możliwe dzięki wysokiemu wskaźnikowi refleksyjności i emisji ciepła SRI.

Zastosowana powłoka odbija większą część promieni słonecznych. Oddaje także większość zgromadzonego ciepła. To sposób na wykonanie tzw. zimnego dachu. Rozwiązanie to pozytywnie wpływa na stan środowiska. Pomaga w ograniczeniu wysp ciepła, które są przede wszystkim zmorą przestrzeni miejskich.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz lub odwiedź nas.

Call Now Button